Odwiedź nasNetFotoLab
Zniżki dla członków LTF za okazaniem ważnej legitymacji

Najbliższy LTF - spotkanie z Maksem Skrzeczkowskim 9 lutego 2011 r. g.18:00 w WOK w Lublinie

Zimowy fotospacer – 500 km polskim wybrzeżem

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne i Wojewódzki Ośrodek Kultury zapraszają na premierowe spotkanie z fotografikiem i podróżnikiem Maksem Skrzeczkowskim dnia 9 lutego 2011 r. o godzinie 18 w WOK w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3.

 / Fot. Maks SkrzeczkowskiMaks Skrzeczkowski - fotografik, podróżnik, społecznik, człowiek stale aktywny, ciągle realizujący nowe, intrygujące i wartościowe pomysły. Maks ma na swoim koncie wiele projektów fotograficznych i wystaw, liczne podróże, a w ubiegłym roku zorganizował akcję sporządzania dokumentacji fotograficznej skutków powodzi dla mieszkańców gminy Wilków, w której sfotografowano kilkaset gospodarstw.


 

W połowie stycznia Maks rozpoczął kolejny projekt, w którym jeszcze raz połączył pasję podróżniczą i miłość do fotografii - wyruszył ze Świnoujścia, aby w 17 dni pokonać pieszo ponad 500 km polskiego wybrzeża i dotrzeć do miejscowości Piaski za Kątami Rybackimi na Mierzei Wiślanej.

- Kilka tygodni temu, gdy szykowałem się do wyprawy nad morze nie tylko nie wiedziałem czego mogę się spodziewać od Bałtyku, ale byłem pełen niepewności z czym wrócę - wspomina Maks i podkreśla, jak wiele pomocy otrzymał po drodze od zupełnie nieznajomych ludzi: - Dawali dach nad głową, dobre rady, uśmiech i wiarę nie tylko w to, że się uda, ale też coś dużo cenniejszego - wiarę w ludzi.

Maks oczywiście nie byłby sobą, gdyby w całej wyprawie zabrakło miejsca na fotografię - ale nie tę "zwyczajną" fotografię podróżniczą. Wiadomo nam tyle, że "spacer" był również eksperymentem fotograficznym. Jakim? Nie wiemy, bo Maks wszystko trzyma w tajemnicy - do najbliższej środy.

 / Fot. Maks Skrzeczkowski"Pokonawszy 520 kilometrów pieszo przeżyłem wielką przygodę pełną zadziwień, radości, łez bólu i szczęścia, pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Każdy dzień niósł ze sobą nowe wyzwania i niespodzianki... Teraz gdy siedzę w ciepłym wygodnym fotelu wszystkie te momenty wspominam z wielkim wzruszeniem" - tylko tyle zgadza się odkryć Maks i obiecuje, że całą resztę poznamy we środę 9 lutego o godzinie 18 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3.

Autor tekstu: Robert Pranagal. Test opublikowany na stronie wiadomosci24.pl

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY LTF
„Fotografia Miesiąca 2022”

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Prace na konkurs miesiąca należy przesyłać na adres:
kontaktltf@gmail.com
Temat powinien zawierać informacje:
imie_i_nazwisko_konkursLTF
W treści wiadomości należy podać dane do kontaktu.
REGULAMIN 2022 (POLSKI)
We invite you to participate in the competition!

You are supposed to send your photos to the email address: kontaktltf@gmail.com.
Subject must contain the information
name_surname_konkursLTF.
In the message, please provide contact details.

TERMS AND CONDITIONS 2020 (ENGLISH)


Wyniki konkursu
na fotografię miesiąca 2022:


Maj 2022
Autor:
Ryszard Gołębiowski


Kwiecień 2021
Autor:
Andrzej Duszczenko


Luty 2022
Autor:
Grzegorz Surmacz


Styczeń 2022
Autor:
Ryszard Gołębiowski


Grudzień 2021
Autor:
Ryszard Gołębiowski


Wrzesień 2021
Autor:
Rafał Goral (Lublin)


Sierpień 2021
Autor:
Jolanta Placek (Lublin)

Zwycięskie fotografie z poprzednich
miesięcy można zobaczyć
w zakładce "Galeria LTF"