Odwiedź nasNetFotoLab
Zniżki dla członków LTF za okazaniem ważnej legitymacji

Najnowszy numer DCP

Marcowe wydanie Digital Camera Polska

W marcowym numerze dużo miejsca i uwagi poświęcamy wynikom tegorocznej edycji World Press Photo. Zdjęcie roku komentują dla nas eksperci i uznani twórcy. m.in, Anna Brzezińska-Skarżyńska (Redaktor naczelna redakcji foto Polskiej Agencji Prasowej), Daniel Adamski (Dyrektor informacji Radia Zet), Monika Szewczyk (fotoedytorka Rzeczpospolitej i założycielka agencji Napo Images), czy Witold Krassowski (laureat i juror WPP).

 

 

O rolę i kondycję konkursu spytaliśmy również znanych z krytycznego stosunku do WPP Adama Broomberga i Olivera Chanarinea, (uznanym duetem fotograficznym z Londynu, kuratorzy programu głównego Miesiąca Fotografii w Krakowie), którzy gościli niedawno w Polsce.

Polecamy również ekskluzywny wywiad z laureatem tegorocznej (i wielu poprzednich) edycji World Press Photo, Tomaszem Gudzowatym.

Nowe wydanie to również spora dawka inspiracji. Oprócz 10 szybkich pomysłów na ciekawe zdjęcia, jak zawsze w dziale HotShots prezentujemy najlepsze prace naszych czytelników z kraju i ze świata. W temacie numeru podpowiadamy jak w oryginalny sposób uchwycić zimowe krajobrazy, a w części warsztatowej pokazujemy jak zabrać się do fotografowania wodospadów.

Tym którzy mają już dość zimy polecamy „pocztówkę z adrenaliną”, czyli wywiad z Lucią Griggi, która zawodowo zajmuje się fotografowaniem surfingu w najpiękniejszych zakątkach globu.

W strefie sprzętu sprawdzamy dla Was jak w praktyce spisuje się nowatorska lustrzanka z nieruchomym lustrem (Sony A33 SLT) oraz czy fotografia błyskawiczna ma szansę wrócić do łask (Fujifilm Instax Mnini 7). W teście grupowym sprawdzamy który z uniwersalnych zoomów o dużym zakresie ogniskowych będzie najlepszy dla waszej lustrzanki.

W tym wydaniu nie mogło zabraknąć również Szkoły Photoshopa. Nasze tutoriale znajdziecie nie tylko w magazynie, ale również na dołączonej płycie CD.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY LTF
„Fotografia Miesiąca 2022”

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Prace na konkurs miesiąca należy przesyłać na adres:
kontaktltf@gmail.com
Temat powinien zawierać informacje:
imie_i_nazwisko_konkursLTF
W treści wiadomości należy podać dane do kontaktu.
REGULAMIN 2022 (POLSKI)
We invite you to participate in the competition!

You are supposed to send your photos to the email address: kontaktltf@gmail.com.
Subject must contain the information
name_surname_konkursLTF.
In the message, please provide contact details.

TERMS AND CONDITIONS 2020 (ENGLISH)


Wyniki konkursu
na fotografię miesiąca 2022:


Maj 2022
Autor:
Ryszard Gołębiowski


Kwiecień 2021
Autor:
Andrzej Duszczenko


Luty 2022
Autor:
Grzegorz Surmacz


Styczeń 2022
Autor:
Ryszard Gołębiowski


Grudzień 2021
Autor:
Ryszard Gołębiowski


Wrzesień 2021
Autor:
Rafał Goral (Lublin)


Sierpień 2021
Autor:
Jolanta Placek (Lublin)

Zwycięskie fotografie z poprzednich
miesięcy można zobaczyć
w zakładce "Galeria LTF"