W drodze - granice

2026-04-08

Wystawa fotografii z projektu „W drodze - granice” zrealizowanego przez Waldemara Kasprzaka.

Corocznie, kiedy letnie noce są najkrótsze w roku, a upalne dni przesiąkają zapachem kwitnących lip, monaster jabłeczyński świętuje pamięć swego patrona.

W dzień święta do monasteru przybywają liczni pielgrzymi, szukając jak i przed wiekami pomocy św. Onufrego, który był i jest jednym z najbardziej szanowanych świętych wśród prawosławnych wiernych. 

To świat otoczony modlitwą, niepowtarzalną przyrodą, wiekowymi dębami, dziką rzeką i łąkami, które wespół ze świątyniami i ikonami tworzą świętą całość pustelniczego monasteru.

Zdjęcia z wernisażu: Andrzej Kidaj, Jolanta Wierzchowska, Piotr Jaruga

W drodze - plakat Foto: Jolanta Wierzchowska Foto: Jolanta Wierzchowska Foto: Andrzej Kidaj Foto: Andrzej Kidaj Foto: Jolanta Wierzchowska Foto: Jolanta Wierzchowska Foto: Piotr Jaruga Foto: Piotr Jaruga Foto: Piotr Jaruga